Koncert "MTV Unplugged Brodka" zostanie zarejestrowany 12 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a następnie w czerwcu zostanie opublikowany na specjalnej edycji CD nakładem [PIAS] Recordings Poland and Eastern Europe. Wydawnictwo zostanie zmiksowane przez Luke’a Smitha – producenta odpowiedzialnego za brzmienie płyt takich wykonawców, jak m.in. Foals, Crystal Fighters i Everything Everything. Smith pracował również przy rejestracji płyty „Sounds of the Universe” Depeche Mode.

Reklama

Za całokształt wyjątkowego występu MTV Unplugged Brodka będzie odpowiedzialna wielokrotnie nagradzana reżyserka Agnieszka Smoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat. Jej pełnometrażowy debiut „Córki Dancingu”, zdobył nagrody na festiwalach w Nashville, Chicago, Sofii, Wilnie i Porto oraz Nagrodę Specjalną Jury na Sundance Film Festival 2016, gdzie wzbudził zachwyt amerykańskich krytyków. Głośny film przyniósł reżyserce również Złotego Lwa za najlepszy debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Orła w kategorii „Odkrycie roku”.

Koncertowi towarzyszyć będzie także jedyna w swoim rodzaju oprawa wizualna, którą przygotowuje Aleksandra Wasilkowska, słynna architektka, urbanistka i scenografka. Jej projekty były prezentowane w m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Guggenheim Museum w Nowym Jorku, Seoul Art Center w Korei Południowej, Narodowej Galerii Zachęta i Bunkrze Sztuki w Krakowie.