Dotychczasową listę wykonawców uzupełniają: Nosowska, Essaie Pas, Tolouse Low Trax, The Dumplings, Bokka, Syny, Denis Horvat, Baasch, Bitamina, Nagrobki, Janka oraz Manoid.

Reklama

Festiwal zaplanowano w Katowicach pomiędzy 28 czerwca, a 1 lipca. Karnety czterodniowe kosztują 389 złotych.

Essaie Pas to elektroniczny duet z Montrealu, w skład którego wchodzą Marie Davidson i Pierre Guerinea u. Ich wsp ółpraca przebiega pod znakiem ciągnących się brzmień gitar, mamrotania po francusku i minimalistycznej elektroniki. Ich ostatnia płyta „New Path” to fascynujące połączenie estetyki coldwave i techno z postapokaliptycznym science-fiction.

Eksperymentalnego zacięcia można spodziewać się także po Tolouse Low Trax.
DJ i producent z Dusseldorfu stanowi trzon djskiej załogi kultowego Salon Des Amateurs, który stał się kuźnią takich talentów, jak Lena Wilikens. Sety Tolouse Low Trax to esencja niepowtarzalnego klimatu Salonu. Łączą eksperymenty artystyczne z hipnotycznymi rytmami, od ambientu, przez krautrock, po plemienne techno.

Intrygującym DJem i producentem jest również Denis Horvat. Mieszka w Kopenhadze, ale jak wskazuje nazwisko, jego korzeni należy jednak szukać w cieplejszych rejonach na południu Europy. Zestawienie nordyckiego podejścia i chorwackich genów zaowocowało zaskakującą mieszanką muzyczną. Nagrania Horvata, znakomicie łączące techno i house, systematycznie goszczą w setach najlepszych djów na świecie.