Gwiazdy śpiewające przeboje do tańca - takim kluczem kierowali się organizatorzy tegorocznego Sylwestra na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Co ważne - z uwagi na otoczenie Stadionu, usytuowanie w Parku Śląskim w bliskiej odległości od Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, a także biorąc pod uwagę liczne prośby mieszkańców, organizatorzy postanowili zrezygnować z tradycyjnego pokazu sztucznych ogni.

Reklama

Do tańca na pewno porwie publiczność frontmanka słynnego niemieckiego zespołu disco dance Boney M - Liz Mitchell. To właśnie ona śpiewała przebój „Rivers Of Babylon”, „Daddy Cool” i zakazany w PRL hit grupy „Rasputin”.

Obok hitów Boney M., pojawią się też przeboje Abby, które zaprezentuje Tribute Band. Piosenki znane z radia oraz z dwóch części musicalu "Mamma Mia!" opracował zespól, który doskonale wciela się w rolę słynnego kwartetu ze Szecji.

Będzie też można tańczyć w rytm ognistego „Volare” i „Bamboleo”. Na Stadionie Śląskim zagra go wspaniały zespół The Gipsy Band prezentujący piosenki właśnie z repertuaru tego hiszpańskiego zespołu.

Na największej zimowej dyskotece w Polsce nie zabraknie też królowej Maryli Rodowicz, która tym razem zaskoczy nas nie tylko kostiumami, ale i repertuarem. Tej nocy usłyszymy także wciąż grane od morza po Tatry przeboje, takie jak „Daj mi tę noc” w wykonaniu Sławomira i rytmicznego „Kalashnikova Bregovica, który wykonają Enej i Maryla Rodowicz.

Zespół Łobuzy będzie chciał rozbawić swoim „Ona czuje we mnie piniądz”, a Ewa Farna wzruszyć przebojem „Wszystko albo nic”. Michał Szpak wykona znane z Eurowizji „Color Of Your Life”. Piosenkę „Miłość w Zakopanem” wykona oczywiście Sławomir.

Na chorzowskiej scenie zaśpiewają też między innymi: Grzegorz Hyży, Cleo, Ewelina Lisowska i Feel. Sylwestra poprowadzą: Agnieszka Hyży, Paulina Sykut – Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Maciej Rock, a także Kabaret Para nr 2 czyli Beńcia i Reńcio (czyli Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk) oraz młoda para nr 1 Elżbieta Romanowska i Rafał Maserak. W czasie tej nocy zobaczymy i usłyszymy aż ponad 250 artystów. Balet poprowadzi słynny i utalentowany tancerz i choreograf Tomasz Barański.

Na Stadionie Śląskim powstanie ogromna multimedialna scena o całkowitej powierzchni 630 metrów kwadratowych. Szerokość zabudowy scenicznej to 100 metrów a wysokość – 22. Uzupełni ją prawie 650 mkw. ekranów ledowych i 950 urządzeń oświetleniowych. Moc nagłośnienia wyniesie 400 kW, a koncert pokaże 15 kamer. Warto dodać, że ciężar sceny to aż 300 ton czyli więcej niż waży największy samolot pasażerski na świecie. Transmisję ze Stadionu Śląskiego przygotowuje aż 350 osób.

Reklama