Pomimo poważnej choroby nowotworowej, z którą zmagał się Romuald Lipko, zespół nie odwołuje swoich planów koncertowych. – Jestem w rękach najlepszych specjalistów i czuję się świetnie – zapewnia kompozytor. – Największym wyzwaniem, jakie stoi przed Budką Suflera jest powrót na największe polskie sceny – dodaje Lipko.

Reklama

Chociaż bilety na koncerty w ramach jesiennej trasy koncertowej trafiły do sprzedaży zaledwie miesiąc temu, w niektórych z miast pozostały ostatnie miejsca. – Zainteresowanie koncertami Budki Suflera przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - słyszymy w agencji organizującej powrót Zespołu. – To ogromne przedsięwzięcie. Na scenie zobaczymy nie tylko członków Zespołu ale także Izabelę Trojanowską, Urszulę czy Felicjana Andrzejczaka, związanych z Budką od lat – dodają pracownicy agencji.

O swoim powrocie po raz pierwszy muzycy poinformowali w maju. Z okazji 45 lecia pracy artystycznej Budka Suflera planuje zagrać aż 7 koncertów w największych halach w Polsce, w tym w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Szczecinie oraz w Katowicach.