Spółka poinformowała w środę, że w ostatnich dniach lipca składy dalekobieżne wyruszą do Kostrzyna m.in. z Rzeszowa, Białegostoku, Olsztyna czy Krakowa, zabierając pasażerów także w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie czy Opolu. Przygotowana została także specjalna, promocyjna cena biletów na te trasy.

Reklama

Obok 12 dalekobieżnych pociągów komercyjnych, na zamówienie niektórych samorządów województw na tegoroczny festiwal pojadą 122 dodatkowe pociągi Regio. Składy będą kursowały od 30 lipca do 4 sierpnia, łącząc festiwalowe miasto ze Szczecinem, Słupskiem, Kołobrzegiem, Gdynią, Koszalinem, Zieloną Górą, Krzyżem i Gorzowem Wielkopolskim.

"Dziękuję ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi za mobilizację innych przewoźników i uczestników rynku kolejowego, w szczególności PKP Polskich Linii Kolejowych, do organizacji obsługi pasażerów udających się koleją na festiwal w Kostrzynie nad Odrą" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski.

Jak dodał, dodatkowe pociągi na Pol’and’Rock "nie zakłócą realizacji codziennego rozkładu jazdy pociągów".

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 25. edycja odbędzie się w terminie 1-3 sierpnia 2019 r. w Kostrzynie nad Odrą w województwie lubuskim. Na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Reklama

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.