Sierpień rozpoczyna się prawdziwie mocnym uderzeniem. Już w pierwszych dniach organizowane są trzy imprezy, które podnoszą ciśnienie wszystkim miłośnikom muzyki.

Pol'and'Rock jak zwykle odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. Jeszcze kilka lat temu znany jako Przystanek Woodstock przyciąga ponad pół miliona fanów, którzy przyjeżdżają tam ze względu na muzykę, ale i niepowtarzalną atmosferę.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Festiwal zaplanowano pomiędzy 1 a 3 sierpnia. Zagrają na nim w tym roku czołowi przedstawiciele polskiej sceny muzycznej, jak m.in. Kult, Acid Drinkers, Agnieszka Chylińska, Decapitated, Krzysiek Zalewski czy szykujący specjalne niespodzianki Happysad.

Zobaczymy też zespoły z zagranicy, które uważane są za gwarancję solidnego rockowego show. Pojawi się tu Skunk Anansie, zagra Prohepts Of Rage – supergrupa złożona z muzyków Rage Against The Machine, Audioslave, Public Enemy oraz Cypress Hill.

Oczywiście ważny jest też przekaz – Jurek Owsiak, spiritus movens przedsięwzięcia podkreśla, że to impreza organizowana jako podziękowanie za kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I dlatego festiwal wykracza poza świat muzyki, m.in. organizowaną co roku Akademią Sztuk Przepięknych. Tym razem sekrety swej pracy będą zdradzać m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, aktor Wojciech Pszoniak, reporter, fotograf i autor książek Filip Springer, czy jego kolega po fachu – Mariusz Szczygieł. Zainteresowaniem na pewno będzie się cieszyć spotkanie ze słynnym sędzią, Igorem Tuleyą.

Pol and rock festiwal odbędzie się – przypomnijmy – w Kostrzynie nad Odrą, w dniach od 1 do 3 sierpnia.

Reklama

[WIĘCEJ W NASZYM PODCAŚCIE]

Festiwale muzyczne 2019

Pol'and'Rock 1-3 sierpnia 2019 Kostrzyn nad Odrą

OFF-Festival 2-4 sierpnia Katowice