Zanim William Bruce Bailey stał się zwierzęciem scenicznym znanym całemu światu jako Axl Rose, był dobrym dzieckiem i członkiem lokalnego chóru kościelnego, grał na fortepianie i basie.

Reklama

W wieku 17 lat odkrył, że nie jest wychowywany przez swojego biologicznego ojca, co wywołało w nim wielką potrzebę buntu. W wieku 16 lat rzucił szkołę, zaczął wdawać się w bójki i zdecydował, że będzie nosił nazwisko po biologicznym ojcu – Rose.

W 1982 roku, w wieku 20 lat wyjechał do Los Angeles i to tam przyjął pełen pseudonim Axl Rose. Kolejno był wokalistą w takich zespołach jak Hollywood Rose, L.A.Guns czy Rapidfire.

W 1985 roku Axl Rose i gitarzysta Izzy Stardline założyli zespół Guns N' Roses. Grupę charakteryzowało mocne, hardrockowe brzmienie, wysoki głos Axla oraz melodyjne duety gitarowe Izziego i Slasha. Zespół wylansował wiele przebojów, takich jak "Don't Cry", "November Rain", "Sweet Child O'Mine", "Knocking On Heaven's Door", czy "Paradise City".

W latach 1994-2001 Axl musiał zawiesić swoja działalność sceniczną z powodu problemów z krtanią. W 2004 roku wokalista nagrał płytę z zespołem Hollywood Rose, a cztery lata później ukazał się jak do tej pory ostatni album w dyskografii Guns N'Roses - "Chinese Democracy".

W ostatnim czasie gitarzysta zespołu, DJ Ashba potwierdził, że Axl i Guns N'Roses pracują nad kolejnym krążkiem.

Do tej pory grupa Guns N'Roses tylko raz grała w Polsce: 15 czerwca 2006 roku zespół zaśpiewał na stadionie Legii w Warszawie. 11 lipca mają wystąpić na jednym koncercie w Rybniku.