Utalentowana Ania Rusowicz to córka zmarłej tragicznie Ady Rusowicz, która nazywana była królową big-bitu. Ale talent muzyczny odziedziczyła nie tylko po mamie, ale też po tacie – Wojciechu Kordzie, gitarzyście zespołu Niebiesko-Czarni. Jej album "Mój Big Bit" doceni zarówno krytycy, jak i fani polskiej muzyki. Ania Rusowicz otrzymała zań aż siedem nominacji do tegorocznych Fryderyków.

Reklama

Tyle samo ma ich Julia Marcell, a "nestorka Fryderyków" Kasia Nosowska (razem z zespołem HEY otrzymała w sumie zdobyła 29 nagród i 69 nominacji) ma szansę na nagrodę w sześciu kategoriach.

Gala Fryderyków to nie tylko najbardziej prestiżowa gala muzyczna w Polsce, ale także jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych promujących rodzimą kulturę.

W ramach muzyki rozrywkowej Akademia Fonograficzna przyznaje nagrody w 21 kategoriach. Do najważniejszych należą Piosenka Roku (nominacje dla piosenek: "Solą w oku" Illusion, "Matrioszka" Julii Marcell, "Nomada" Katarzyny Nosowskiej, "Ślepa miłość" Ani Rusowicz i "Boso" Zakopower), Album Roku Pop ("Jak tam jest" Seweryn Krajewski, "Krzyk" Iza Lach, "Wysocki Maleńczuka" Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing, "Trzy metry ponad ziemią" Poluzjanci i "Mój Big-Bit" Ani Rusowicz). Na Fryderyka dla Grupy Roku szanse mają: Coma, Luxtorpeda, Myslovitz, Poluzjanci i Zakopower.

Gala już dziś 26 kwietnia 2012 roku. Transmisja w programie 2 Telewizji Polskiej.

>>Czytaj również: Polski celebryta ma nowe cacko! Zgadniesz, kto to?