Jubileuszowa edycja deluxe słynnego albumu Michaela Jacksona"BAD 25" – składać będzie się z 3 płyt CD, dwóch kolekcjonerskich bookletów oraz pierwszego autoryzowanego DVD z trasy promującej longplay. Zestaw zawierać będzie również alternatywne wersje i dema zrealizowane podczas sesji do "Bad".

Era "Bad" to szczyt solowej kariery Michaela i jego kreatywności jako solisty – od nagrań przez koncerty, po produkty i gadżety związane z płytą –  wyjaśniają John Branca i John McClain, z Estate of Michael Jackson. – Był to pierwszy album, na którym niemal wszystkie piosenki napisane były przez Michaela. Był to także pierwszy album, z którego pochodziło pięć kolejnych singli numer 1, co inny artysta zdołał osiągnąć dopiero 25 lat później – przypominają.

Atrakcją wydawnictwa będzie DVD z legendarnym występem Michaela Jacksona, który odbył się 16 lipca 1988 roku na stadionie Wembley. Nie jest to kompilacja, lecz całkowity występ, dokładnie ten, który Jackson zaprezentował przed księciem Karolem, księżną Dianą oraz 72 tysiącami fanów, którzy pojawili się na wyprzedanym show. Był to jeden z siedmiu rekordowych pod względem frekwencji koncertów na stadionie. Łącznie wszystkie koncerty obejrzało ponad pół miliona ludzi, a zapotrzebowanie na bilety było trzy razy większe.

DVD powstało jako kopia z VHS-a należącego do Michaela Jacksona. Dopiero niedawno natrafiono na to nagranie i jest to jedyna istniejąca kopia, o której wiadomo.

W sprzedaży pojawi się ponadto standardowa edycja "BAD 25", na którą złożą się dwie płyt CD. Zawierać ona będzie zremasterowany oryginał oraz krążek z nagraniami demo i remiksami.

"Bad" był trzecim albumem Michaela Jacksona, za którego produkcję odpowiadał Quincy Jones. Dzieło oryginalnie ukazało się 31 sierpnia 1987 roku. Album został nominowany do 6 nagród Grammy, z czego wygrał dwie. Jackson otrzymał ponadto pierwsze w historii Video Vanguard Award podczas MTV Video Music Awards. Na album składają się m.in. tytułowy "Bad", "The Way You Make Me Feel", "Liberian Girl", "Man in the Mirror", "Dirty Diana", "Smooth Criminal", "Leave Me Alone".