W koncercie dedykowanym pamięci Maestro udział wezmą jego najbliżsi muzyczni partnerzy, z którymi śpiewał na scenie w Modenie, między innymi Bono z U2 i Zucchero.

Reklama

Dochód z kolejnych imprez "Pavarotti & Friends", organizowanych od 1992 roku przeznaczany był na różne inicjatywy humanitarne na świecie; na pomoc dla dzieci z Bośni podczas wojny w byłej Jugosławii, dla najmłodszych w Liberii, na inicjatywy dobroczynne w Gwatemali, Kambodży, Tybecie, Afganistanie, Angoli i w Iraku.

Koncerty przyniosły niezapomniane wersje utworów i pieśni w wykonaniu Pavarottiego i jego gości, jak "Panis angelicus" ze Stingiem, "Miserere" z Zucchero, "Too much love will kill you" z Brianem Mayem, "O sole mio" z Bryanem Adamsem, "Miss Sarajevo" z Bono, "New York, New York" z Lizą Minnelli, "Viva Forever" ze Spice Girls, "You are so beautiful" z Joe Cockerem czy "Don't let the sun go down on me" z Georgem Michaelem.

Tegoroczna wspomnieniowa edycja znanego na całym świecie koncertu będzie miała także inną, szczególną wymowę. Odbędzie się ona trzy miesiące po trzęsieniu ziemi, które dwukrotnie, 20 i 29 maja nawiedziło okolice Modeny. Zginęło tam 27 osób, a kilkanaście tysięcy zostało bez dachu nad głową.