Przypadający na bieżący rok jubileusz 50-lecia pracy w przemyśle muzycznym Barbra Streisand uczci, dając 8 koncertów na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Pierwszy z zaplanowanych występów odbędzie się 8. października w Filadelfii. Następnie wokalistka zaśpiewa w Brooklynie, Montrealu, Ottawie, Toronto, Chicago i Vancouver. Każdy z koncertów poprzedzony będzie recitalem trębacza jazzowego Chrisa Bottiego oraz pop-operowego tria, Il Volo.

Reklama

Trasy koncertowe Streisand należą do rzadkości. Diwa piosenki musicalowej każde swoje pojawienie na żywo czyni wydarzeniem ekskluzywnym, dostępnym głównie dla grona jej najwierniejszych fanów. Wśród nich znajduje się m.in. były prezydent USA, Bill Clinton. Bilety na występy wokalistki należą do najdroższych w branży i na rynku wtórnym osiągają niebotyczne kwoty. Ostatni raz Barbra Streisand wystąpiła przed kameralną publicznością złożoną z 74 osób w 2009r., dając jedyny koncert w nowojorskim pubie Village Vanguard.

Barbra Streisand zadebiutowała w roku 1963 płytą długogrającą "The Barbra Streisand Album", wydaną nakładem wytwórni Columbia, w której barwach nagrywa po dziś dzień. Poza karierą wokalną, wszechstronna artystka z powodzeniem udziela się w filmie, teatrze i telewizji, występując w roli aktorki, reżysera i producenta. Streisand należy do elitarnego grona wykonawców, których praca została wyróżniona 4 najważniejszymi nagrodami światowego show-biznesu: Oscarem (2 statuetki), Grammy (8 statuetek), Emmy (5 statuetek) i Tony.

24 kwietnia Barbra Streisand obchodziła swoje 70. urodziny.