– Bycie rodzicem zmusza do otwarcia się na otoczenie i cieszenia chwilą. Dzięki córce uniknęłam losu artystki odizolowanej od społeczeństwa" – wyznaje Nelly Furtado, której córka Nevis skończy w tym roku 9 lat.

Gwiazda, której najnowsza płyta "Spirit Indestructible" będzie miała premierę 18 września, zmianę podejścia do komponowania muzyki przypisuje także kulturze latynoamerykańskiej, którą inspiruje się od kilku lat. Furtado wspomina, że praca nad piosenkami z elementami latino otworzyła przed nią wrota do innego świata. – Śpiewanie piosenek w języku hiszpańskim dało mi wiele wiary we własne możliwości wokalne – deklaruje 33-latka.

Nelly Furtado jest Kanadyjką portugalskiego pochodzenia. Jej debiutancki album "Whoa, Nelly!" z roku 2000 stał się muzycznym bestsellerem i przyniósł jej nagrodę Grammy. Współpraca z producentem Timbalandem zaowocowała w 2006 roku wydaniem płyty "Loose", która osiągnęła na świecie 10-milionowy nakład i była pierwszym albumem zagranicznego wykonawcy, który w Polsce zdobył miano Diamentowej Płyty. Artystka jest żoną producenta muzycznego Demacio "Demo" Castellona.