– Jestem zaszczycona, że to właśnie ja poprowadzę galę MTV EMA 2012, szczególnie, że wraca ona do mojego rodzinnego kraju – Niemiec – powiedziała Heidi Klum. – To jedno z największych wydarzeń muzycznych na świecie, a także wielkie święto mody i kultury. Jestem podekscytowana, że będę częścią tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, które obejrzą widzowie z całego świata. Będziemy się świetnie bawić! – dodała supermodelka.

Reklama

Niemcy po raz piąty są gospodarzami MTV Europe Music Awards – w 1994 r. i 2009 r. impreza odbywała się w Berlinie, w 2001 r. we Frankfurcie a w 2007 r. w Monachium. Polska parokrotnie starała się o możliwość zorganizowania gali MTV Europe Awards, ale ostatecznie kandydatura Warszawy ustępowała Anglii i Niemcom.

Prym wśród nominowanych do tegorocznej edycji nagród europejskiego oddziału MTV wiedzie barbadoska supergwiazda Rihanna. Piosenkarka ma szansę zdobyć aż 6 statuetek. Tuż za nią uplasowała się Amerykanka Taylor Swift z pięcioma nominacjami. Justin Bieber i Katy Perry mogą pochwalić się z kolei czterema nominacjami, a Lady Gaga i Nicki Minaj trzema.

Na statuetkę MTV Europe Music Award może liczyć także jeden z pięciu naszych rodzimych wykonawców; w kategorii "Najlepszy polski wykonawca" nominowani są: Brodka, Pezet, Iza Lach, Mrozu i The Stubs.