– Dziękujemy za cierpliwość – napisali na oficjalnym facebookowym profilu grupy, członkowie brytyjskiej grupy. – Mamy nadzieję na podróże w 2013 roku i granie dla naszych wspaniałych fanów.

Organizatorzy festiwalu Rock Werchter ogłosili, że 5 lipca 2013 Blur wystąpi na imprezie, obok niemieckiego zespołu Rammstein. Na tę wiadomość zareagowały szefostwa największych festiwali, pragnące ściągnąć Blur także do siebie. Między nimi znalazły się festiwale w Leeds i Reading.

W kwietniu wokalista Damon Albarn zdradził w rozmowie z "Guardianem", że występ grupy w londyńskim Hyde Parku, podczas ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich, będzie ostatnim. – Mam nadzieję, że tak będzie – powiedział wówczas muzyk. – Hyde Park to nasz ostatni koncert w tym kraju, w tym roku i prawdopodobnie na długi czas". Dodał jednak: "Wiem jednak z doświadczenia, że możesz sobie pisać scenariusze, ustalać i przewidywać - nigdy nie wychodzi tak, jak sobie zaplanujesz.

– Damy znać, jak tylko będziemy wiedzieli coś więcej. Oczekujcie dalszych informacji – zaapelowali do fanów członkowie zespołu Blur.