Koncerty The Rolling Stones, pierwsze od 2005 roku i trasy koncertowej "A Bigger Bang", odbędą się 25 i 29 listopada na O2 Arena w Londynie. Najtańsze bilety na, inaugurujący długo oczekiwane obchody 50-lecie istnienia zespołu, koncert kosztowały 152 dolary. Najdroższe, które zostały sprzedane jako pierwsze – 601 dolarów.

Reklama

Przedsprzedaż biletów na dwa inne zaplanowane występy The Rolling Stones w Newark w stanie New Jersey rozpocznie się w poniedziałek. Druga tura sprzedaży rozpocznie się 26 października. Występy zespołu w Newark zaplanowano na 13 i 15 grudnia.

The Rolling Stones to jedna z najważniejszych grup rockowych. I jedna z najstarszych – w tym roku wypada 50 lat od debiutu brytyjskiego zespołu. Na uroczyste obchody jubileuszu od 2005 roku czekają fani Micka Jaggera i Keitha Richardsa. To być może ostatnia szansa na zobaczenie Stonesów na żywo. Pogłębiające się od lat nieporozumienia między wokalistą a gitarzystą, głównymi filarami grupy, niemal doprowadziły do zrezygnowania z jakichkolwiek występów na okoliczność rocznicy. W swojej autobiografii "Życie" Richards opisał trudny związek z Jaggerem a wokalista poczuł się urażony. Richards przeprosił, Jagger przeprosiny przyjął a nadzieje fanów zostały na nowo rozbudzone.