Materiał filmowy, który znajdzie się na "Quebec Magnetic" jest kompilacją dwóch koncertów, jakie zespół Metallica dał w kanadyjskim mieście Quebec jesienią 2009 r. w ramach tournee promującego album "Death Magnetic". O kolejności utworów na krążku zadecydowali fani w zorganizowanym przez Metallikę głosowaniu. Ostatecznie wybrano 26 piosenek.

Reklama

Reżyserią występów, które trafią na "Quebec Magnetic" zajął się Wayne Isham, wieloletni współpracownik Metalliki. Spod jego ręki wyszły takie teledyski grupy, jak "Enter Sandman" i "Frantic".

Najnowsze wydawnictwo Metalliki zainauguruje wytwórnię założoną przez muzyków zespołu. Logo i nazwa spółki zostaną ujawnione dopiero podczas premiery "Quebec Magnetic". Według wstępnych założeń oficyna zajmować się będzie wyłącznie autorskimi produkcjami zespołu, ale nie wyklucza się, że w przyszłości weźmie pod swoje skrzydła także początkujących artystów.

Pod szyldem nowej oficyny Metalliki powstaje także trójwymiarowy film o zespole, którego premierę ustalono na wakacje 2013 r. Muzycy grupy planują również nowy album studyjny.

W przyszłym roku Metallica będzie świętowała 20-lecie swojego debiutu płytowego.