Gitarzysta The Rolling Stones, Ronnie Wood zelektryzował fanów, gdy kilka dni temu zdradził, że wraz z kolegami z zespołu zagra kilka kameralnych koncertów w Paryżu. Niewielu przyjęło sensacyjną wiadomość poważnie, zwłaszcza, że muzyk stwierdził, iż The Rolling Stones wystąpią pod nazwą... Cockroaches! Zapowiadany kameralny występ dojdzie jednak do skutku. Weterani rocka zagrają 25 października w teatrze Parc de la Villette dla 700 słuchaczy.

Reklama

Sprzedaż biletów rozpoczęła się w południe w paryskim sklepie muzycznym Virgin Megastore przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, mających na celu zablokowanie odsprzedaży wejściówek. Klient zobowiązany jest podać pełne dane osobowe oraz mieć ze sobą dowód tożsamości przy wejściu na koncert.

Niecodzienny koncert muzycy traktują, jako wstęp do jubileuszowego tournee, w ramach, którego The Rolling Stones zagrają w Londynie oraz New Jersey w listopadzie i grudniu. Próby już trwają. – Wszyscy staramy się przychodzić na próby punktualnie – przekonuje Ronnie Wood. – Zaczynamy równo o trzeciej po południu. Mamy tylko jedną przerwę na posiłek. Dajemy z siebie 200 proc.! – opowiada gitarzysta.

Jubileuszowe halowe koncerty The Rolling Stones odbędą się 25 i 29 listopada w O2 Arena w Londynie oraz 13 i 15 grudnia w Prudential Center w New Jersey.