Informacja o odwołaniu wszystkich występów, jakie pozostały w harmonogramie światowej trasy koncertowej "The Born This Way Ball" pojawiła się na oficjalnej stronie Lady GaGi w środę, zaledwie dzień po ogłoszeniu przez wokalistkę problemów zdrowotnych. Początkowo gwiazda planowała odwołać najbliższe trzy występy, by odpocząć i dojść do siebie, lecz kontuzja prawego biodra, jakiej nabawiła się podczas tournee okazała się być poważniejsza, niż zakładano.

Reklama

Piosenkarka będzie zmuszona poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Z tego powodu wszystkie 25 koncertów, jakie gwiazda miała dać na terenie Stanów Zjednoczonych zostały odwołane.

Światowa trasa koncertowa "The Born This Way Ball" rozpoczęła się 27 kwietnia 2012 r. w Seulu. Finalny występ miał się odbyć 20 marca w Oklahomie.

Lady GaGa nie omieszkała przeprosić swoich wielbicieli. – Mam nadzieję, że mi wybaczycie, choć sama sobie nie mogę wybaczyć. Jestem załamana i smutna. Kocham was i przepraszam. Legiony "małych potworków" (jak pieszczotliwie nazywa swoich fanów GaGa), natychmiast pospieszyły z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia.