"People, Hell & Angels" składa się z niepublikowanych dotychczas utworów oraz nieznanych aranżacji znanych piosenek. Gitarzyście towarzyszą na nagraniach tacy muzycy jak Buddy Miles, Stephen Stills i Billy Cox. Utwory były rejestrowane w latach 1968-1970.

Reklama

Jak wynika z danych opublikowanych przez magazyn Billboard album Jimiego Hendrixa jest jego najlepiej sprzedającą się płytą od 44 lat! Od premiery 5 marca, sprzedał się już w ilości 72 tysięcy kopii, lądując na drugim miejscu najlepiej sprzedających się płyt tygodnia. Zajął też piąte miejsce na liście najczęściej ściąganych krążków z iTunes. Jednocześnie krążek znalazł się na pierwszym miejscu listy Top Rock Albums oraz Hard Rock Albums. W zestawieniu sprzedaży digitalowej Top Digital Albums Billboardu płyta ta znalazła się na miejscu czwartym.

"People, Hell & Angels" osiągnęła lepszy wynik komercyjny po premierze, niż albumy, wydawane przez Hendrixa za jego życia. Podobny sukces odniósł tylko debiutancki album gitarzysty "Are You Experienced?" wydany w 1967 roku, który stał się drugą najlepiej sprzedającą się płytą roku w Wielkiej Brytanii.

Według Eddiego Kramera, producenta, odpowiedzialnego za przygotowanie i odrestaurowanie materiału na "People, Hell & Angels", będzie to ostatnie wydawnictwo z muzyką Hendrixa, zawierające niepublikowany materiał. Poprzednim "pośmiertnym" krążkiem autora "Purple Haze" była wydana w 2010 roku "Valleys of Neptune".