Trwające niespełna minutę nagranie "Ding Dong! The Witch Is Dead" w wykonaniu aktorki Judy Garland i pochodzące z filmu "Czarnoksiężnik z Krainy Oz" z 1939 roku, notowane jest na drugiej pozycji oficjalnej listy przebojów na Wyspach Brytyjskich. Nagła popularność piosenki związana jest z osobą Margaret Thatcher i nastrojami Brytyjczyków względem jej niegdysiejszej polityki.

Reklama

W tym samym notowaniu, na miejscu 35. debiutuje utwór formacji Notsensibles zatytułowany "I'm In Love With Margaret Thatcher". Pojawienie się obu piosenek na liście najpopularniejszych nagrań na Wyspach Brytyjskich pokazuje, ilu zwolenników i przeciwników miała słynna Żelazna Dama.

Była premier Wielkiej Brytanii pozostaje jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii tego kraju. Morrissey, dawny lider zespołu The Smiths powiedział o Margaret Thatcher, iż "była pozbawiona krzty człowieczeństwa". Dla odmiany gwiazda formacji Spice Girls - Geri Halliwell zwykła wymieniać Thatcher wśród swych największych inspiracji. Piosenkarka mówiła o pani polityk, jako o kobiecie, "która pokazała mi, że wszystko jest możliwe" a także nazywała ją "pierwszą Spicetką w dziejach świata".