W opublikowanym oświadczeniu czytamy: – Po wielu miesiącach koncertowania, Rodriguez został zmuszony do podjęcia trudnej decyzji o anulowaniu pierwszych występów na swojej europejskiej trasie koncertowej.

Reklama

Charyzmatyczny muzyk z Detroit potwierdził jednocześnie swoją obecność na innych planowanych koncertach. Na początku czerwca Rodriguez zagra trzy koncerty w Paryżu, 7 oraz 8 czerwca w londyńskim Hammersmith Apollo, a 29 czerwca Sixto będzie gwiazdą kultowego festiwalu w brytyjskim Glastonbury. Artysta zapowiedział również swój występ 8 lipca w Barcelonie.

Sixto Rodriguez cierpi na jaskrę, która drastycznie ogranicza mu zdolność widzenia. Porusza się wolno, a kiedy chodzi, zwykle trzyma kogoś za ramię. W ciągu ostatnich kilku miesięcy odbył wyczerpującą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, Republice Południowej Afryki oraz Australii.

Sixto Rodriguez to bohater filmu "Sugar Man". Zapomniany muzyk w ciągu zaledwie kilku miesięcy z nieznanego artysty stał się gwiazdą wielkiego formatu. Jego album "Searching For Sugar Man" w krótkim czasie zdobył w naszym kraju status Złotej Płyty i od dnia premiery nie schodzi poza pierwszą dwudziestkę najchętniej kupowanych płyt w Polsce.