Robin Thicke po dziesięciu latach od debiutu wylansował wreszcie przebój "numeru jeden". Najnowsze nagranie 36-letniego wokalisty i kompozytora pt. "Blurred Lines" w ciągu zaledwie tygodnia od premiery znalazło aż 190 tys. nabywców w Wielkiej Brytanii. Tym samym piosenka nie tylko wskoczyła od razu na pierwsze miejsce listy przebojów, ale stała się jednocześnie najszybciej sprzedającym się singlem tego roku.

ReklamaPowodzeniu "Blurred Lines" z pewnością pomogła wrzawa wokół teledysku do utworu. Wyreżyserowany przez Diane Martel (robi klipy m.in. dla Mariah Carey, Christiny Aguilery i Alicii Keys) ukazał Robina Thicke'a w towarzystwie roznegliżowanych modelek (w tym Emily Ratajkowski), wijących się sugestywnie wokół niego. Wideo zostało błyskawicznie ocenzurowane przez serwis YouTube, który wymógł na artyście przygotowanie drugiej wersji, spełniającej kryteria "dobrego smaku".Rytmiczna piosenka "Blurred Lines" utrzymana w klimatach disco i soulu lat 70. z nienachalnymi wpływami hip-hopu zapowiada nowy, szósty już album Robina Thicke'a. O nowych kompozycjach wokalista mówi, że odzwierciedlają jego potrzebę dobrej zabawy.

ReklamaBrałem samego siebie dotąd zbyt poważnie - mówi Robin Thicke. "Chciałem być jak Marvin Gaye, John Lennon, Bob Marley i wszyscy ci znakomici artyści, śpiewający o miłości i związkach" - tłumaczy. W ubiegłym roku wraz z żoną uznaliśmy, że chcemy się bawić, jakbyśmy byli znów młodzi - opowiada 36-letni piosenkarz.

ReklamaAlbum "Blurred Lines" wedle wstępnych planów trafi na półki późnym latem.Robin Charles Thicke urodził się 10 marca 1977 roku w Los Angeles. Karierę w show-biznesie zaczynał jako autor piosenek. Jego utwory śpiewały takie gwiazdy, jak Brandy i Christina Aguilera. Jako wokalista Thicke zadebiutował w 2002 roku singlem "When I Get You Alone". Mimo częstej emisji teledysku w telewizjach muzycznych, piosenka cieszyła się umiarkowanym zainteresowaniem słuchaczy. Przełom w karierze Robina Thicke'a nastąpił wraz z wydaniem płyty "The Evolution of Robin Thicke" w 2005 roku. Krążek sprzedał się w multiplatynowym nakładzie i przyniósł artyście przydomek "gentlemana soulu". Zmysłowy repertuar i dystyngowany wizerunek spodobały się przede wszystkim żeńskiej publiczności. Zachwytu dla Robina Thicke'a nie kryje sama Beyonce. Prywatnie gwiazdor związany jest z aktorką Paulą Patton, z którą ma syna.