Choć piosenki do obrazów o przygodach Agenta 007 śpiewało wielu wybitnych artystów (m.in. Tina Turner, Shirley Bassey, Madonna, Sheryl Crow, Shirley Manson), dopiero śpiewana przez Sama Smitha piosenka "Writing's On The Wall" z filmu "Spectre", wspięła się na sam szczyt singlowego notowania. – To niewiarygodne, że to pierwsza piosenka z Bonda, której ta sztuka się udała – skomentował na gorąco Sam Smith.

Reklama

Sam może się cieszyć także z tego, że w notowaniu albumów na pozycji pierwszej znajduje się płyta Disclosure "Caracal", na której śpiewa gościnnie w dwóch piosenkach.

Z innych wieści dotyczących Anglika, Smith za pośrednictwem swojego Twittera ogłosił, że niebawem ukaże się reedycja jego debiutanckiej płyty "In The Lonely Hour". Wznowienie będzie się składać z dwóch krążków. Tytuł to "In The Lonely Hour: The Drowning Shadows Edition". Dodatkowy krążek zawierać będzie covery Amy Winehouse i Whitney Houston, duety z Mary J. Blige, A$AP Rockym, Johnem Legendem i Disclosure plus premierową piosenkę "Drowning Shadows". Reedycja ukaże się 6 listopada, tego samego dnia wejdzie na ekrany film "Spectre".

Reklama

Longplay "In the Lonely Hour" oryginalnie ukazał się 26 maja 2014 roku. Album od razu zajął 1. miejsce na listach w Wielkiej Brytanii i 2. w Stanach Zjednoczonych. Od tamtego czasu artysta miał pięć singli na pierwszych miejscach w UK, zdobył cztery Grammy, trzy nagrody Brit, sześć MOBO i AMA.