Glenn Frey zmarł 18 stycznia 2016 roku, po kilkumiesięcznej walce z chorobą. W listopadzie przebył operację, jednak nastąpiły komplikacje związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem jelita grubego oraz zapaleniem płuc. O odejściu muzyka poinformowali pozostali członkowie zespołu The Eagles w specjalnym komunikacie na stronie internetowej.

Reklama

Glenn Frey był z Donem Henleyem, Berniem Leadonem i Randym Meisnerem współzałożycielem The Eagles – jednej z najpopularniejszych formacji lat 70. Grał na gitarze i klawiszach, ale był też wokalistą, producentem, autorem tekstów i aktorem. Grupa rozpadła się w roku 1980 i wznowiła działalność w 1994, a w swoim dorobku ma takie hity, jak: "Hotel California", "Heartache Tonight", "Tequila Sunrise" czy "Take it Easy".

Jako członek The Eagles, Glenn Frey zdobył sześć statuetek Grammy oraz pięć Amerykańskich Nagród Muzycznych. Zespół sprzedał na całym świecie ponad 120 milionów płyt. Po rozwiązaniu grupy, w 1981 roku muzyk rozpoczął karierę solową, wydał osiem albumów, ostatni w maju 2012 roku.