1 kwietnia w Olsztynie miała wystartować nowa trasa koncertowa formacji. W związku z nagłą śmiercią muzyka Riverside, zostaje ona odwołana. – Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować w imieniu własnym i najbliższych za wsparcie i obecność przy nas w tych trudnych chwilach – czytamy w komunikacie grupy.

Reklama

– Piotr odszedł od nas niespodziewanie w niedzielę rano (21 lutego) z przyczyn naturalnych (nagłe zatrzymanie krążenia). Pozostawił w nas pustkę i otwarte rany, które muszą mieć czas, żeby się zagoić. Z wiadomych względów odwołujemy więc wszystkie potwierdzone na ten rok koncerty, jednocześnie informując, że mamy zamiar kontynuować realizację tegorocznych planów wydawniczych przewidzianych na późną wiosnę i jesień 2016 roku – piszą muzycy Riverside.

Piotr Grudziński związany był z zespołami Groan i Unnamed. W 2001 roku stał się współzałożycielem Riverside. Z progmetalową formacją nagrał sześć albumów, z których ostatni to "Love, Fear and the Time Machine" z września 2015 roku. Ceniony gitarzysta odszedł 21 lutego. Miał 40 lat.