Muzycy chcą uzyskać odszkodowanie w wysokości 66 tysięcy euro za szkody wyrządzone przez tymczasowe zakazanie albumu "Liebe ist für alle da" w 2009 roku. Płyta Rammsteina została wówczas ocenzurowana, ponieważ federalna instytucja cenzury w Bonn uznała jeden z utworów i prowokacyjną okładkę dzieła za "mogące niekorzystnie wpływać na młodych ludzi" - czytamy w serwisie wirtualnemedia.pl.

Reklama

psav linki wyróżnione

Pół roku później Sąd Administracyjny Kolonii ogłosił, że decyzja ta jest nieważna, bo ogranicza prawa artystów do gwarantowanej przez konstytucję swobody wypowiedzi. Muzycy Rammsteina twierdzą jednak, że zanim płyta zniknęła z indeksu, oni ponieśli ogromne straty - zmalały szanse na sukces komercyjny krążka, a ok. 85 tysięcy płyt "Liebe ist für alle da" zostało zniszczonych. Dlatego z opóźnieniem, ale wnieśli pozew o odszkodowanie.

27 sierpnia 2016 roku Rammstein wystąpi w Polsce jako gwiazdą Capital of Rock. Na Stadionie Wrocław - obok niemieckiej formacji - wystąpią: Limp Bizkit, Bullet For My Valentine oraz OCN.

Reklama