Wyniki będą znane za kilka tygodni. Przyczyny śmierci piosenkarza są traktowane jako niewyjaśnione, ale nie budzące podejrzeń - podała w oświadczeniu policja.

Reklama

Według agenta piosenkarza, Michael zmarł na serce; "odszedł w pokoju, w zaciszu swojego domu". Policja hrabstwa Oxfordshire w nocy z niedzieli na poniedziałek informowała, że traktuje śmierć artysty na tym etapie śledztwa jako "niewyjaśnioną, ale nie podejrzaną".

Michael, urodzony w północnym Londynie jako Georgios Kyriacos Panayiotou, sprzedał podczas swojej kariery ponad 100 milionów płyt. Był współzałożycielem legendarnego zespołu "Wham!", który stworzył m.in. świąteczny hit "Last Christmas". Nagrywał m.in. z Arethą Franklin, Whitney Houston.

Po rozpadzie zespołu w 1986 roku rozpoczął niezwykle udaną karierę solową, stając się jednym z najbardziej znanych artystów muzyki popularnej w historii. Aż 11 jego singli znalazło się na czele listy przebojów w Wielkiej Brytanii; w 2008 roku magazyn "Billboard" sklasyfikował go na 40. miejscu listy najpopularniejszych artystów w historii.

Po śmierci partnera (w 1993 roku) Michael upublicznił informację, że jest homoseksualistą, i stał się zaangażowanym aktywistą na rzecz praw mniejszości seksualnych.

Według mediów przed śmiercią pracował nad kolejnym albumem, a także filmem dokumentalnym z udziałem m.in. Eltona Johna i Steviego Wondera.

W przeszłości Michael wielokrotnie był aresztowany i karany za posiadanie narkotyków. W 2011 roku odwołał serię koncertów ze względu na ciężkie zapalenie płuc, po którym przeszedł w Wiedniu zabieg tracheotomii.