Ciało Chestera Benningtona odnaleziono w rezydencji w Verdes Estates w okolicy Los Angeles w okolicach 9 rano tamtejszego czasu. Muzyk dwukrotnie był żonaty, osierocił szóstkę dzieci. Niejednokrotnie w wywiadach opowiadał, że w przeszłości zmagał się z nałogami: alkoholem i narkotykami. Informację potwierdził na Twitterze Mike Shinoda, muzyk zespołu.

To kolejny wielki rockman, który w tym roku popełnił samobójstwo. 18 maja 2017 w Detroit, podobnie jak Chester Bennington, powiesił się wokalista Soundgarden Chris Cornell.

Bennington urodził się w 1976 roku - pochodził z Phoenix w Arizonie. Cała kariera muzyka była związana z zespołem Linkin Park. Zespół zadebiutował w 2000 roku doskonale przyjętym albumem "Hybrid Theory". Grupa ma na swoim koncie siedem płyt. Ostatnia, zatytułowana "One More Light" ukazała się w tym roku.

Linkin Park pięciokrotnie był w Polsce - ostatni raz 15 czerwca 2017 roku grał w ramach krakowskiego Impact Festivalu. Zespół był wtedy w doskonałej formie - zagrał wielkie hity m.in. "Papercut", "In The End"

Dziś miała miejsce premiera nowego teledysku grupy, zatytułowanego "Talking To Myself".