Nie spotkałem dotąd polskiej piosenki, która byłaby dedykowana ludziom nieprzebojowym, nieszybkim, nieśmiałym, niewinnym. Znalazłem tę opowieść w tytule wiersza “Święty gapa” księdza Jana Twardowskiego i postanowiłem, że stanie się refrenem mojej piosenki. Piosenka ta bardzo podoba się dzieciom, również tym, które mieszkają w dorosłych. Ja zgapiłem się w życiu parę razy i wyszło mi to na dobre, dlatego z przyjemnością stworzyłem taka laurkę dla gap, których poeta nazywa świętymi.

Piosenkę podarowałem Fundacji Aniołów Miłosierdzia, wspierającej siostrę Michaelę Rak, która buduje pierwsze w historii hospicjum dla dzieci na Litwie. “Święty gapa” stanie się hymnem akcji “Most do nieba”. Wspólnie z fundacją zagramy trasę koncertową, gdzie razem z publicznością budować będziemy to hospicjum, ten “most do nieba”

– mówi o akcji Mietek Szcześniak.

Jesienią rozpoczyna się charytatywna trasa koncertowa Mietka Szcześniaka „Most do Nieba” z udziałem legendarnego brazylijskiego gitarzysty Paulinho Garcia. Towarzyszy jej zbiórka na budowę i utrzymanie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Jego stworzenia podjęła się s. Michaela. W miejscu, które powstanie będzie mogła otoczyć dzieci (oraz ich rodziców) pomocą i miłością aż do końca.

Koszt budowy to 1 200 000 euro. Mietek Szcześniak dołączył do ambasadorów tego dzieła, dedykując Fundacji Aniołów Miłosierdzia również utwór „Święty Gapa”, który pochodzi z jego ostatniego albumu „Nierówni”. Teledysk do „Świętego Gapy” wyreżyserowała Kinga Dębsaka. Tak w dużym skrócie powstał pomysł, który przerodził się w trasę koncertową.

Na szlaku trasy koncertowej „Most do Nieba” znajdą się: Łódź (31.08), Poznań (13.09), Police (14.09), Baranówka (21.09), Mysłowice (23.09), Warszawa (28.09), Łomża (29.09), Włodawa (30.09), Cieszyn (6.09), Gliwice (7.10), Strzelin (8.09), Rybnik (11.11).