Zadanie, z którym zmierzyć musieli się zawodnicy nie było proste. Każdy z nich miał zaledwie 15 minut na zmiksowanie co najmniej 3 różnych gatunków muzycznych oraz zaprezentowanie wysokich umiejętności technicznych. Przygotowanie takiego seta wymaga ogromnego wyczucia stylistycznego, kreatywności, znajomości trendów muzycznych oraz wielu dni ćwiczeń.

Przygotowanie takiego seta różni się od przygotowania seta na zwykłą imprezę. W tym drugim przypadku myśli się głównie o publiczności, o tym jak będzie ona reagować na muzykę. DJ skupia się na tym, żeby ludzie dobrze się bawili. Na zawodach jest to tylko jedno z kryteriów”- tłumaczy tegoroczny sędzia, DJ 69Beats i dodaje - „Nie jest sztuką zagrać przez 15 minut same hity, przy których publiczność będzie skakać. Tutaj trzeba się wyróżnić. Oryginalność wygrywa.”

DJ Praktyczna Pani, która jest pierwszą kobietą w historii polskich finałów z tytułem Mistrza, nie kryła swojego zaskoczenia werdyktem sędziów. „Jestem mega zaskoczona. Myślałam, że będzie to ktoś inny” – komentowała po ogłoszeniu werdyktu. „Obrady sędziów były burzliwe. Nikt z nas nie miał na początku tych samych typów, ale po długiej dyskusji wspólnie wybraliśmy zwycięzcę” – zdradza DJ 69Betas. – „Dzisiejszego wieczoru wszyscy byli bardzo blisko zwycięstwa”.

DJ Praktyczna Pani stanęła przed dodatkowym wyzwaniem tego wieczoru, ponieważ na scenę wkroczyła z nogą w gipsie. Na kilka dni przed zawodami DJ-ka złamała nogę. To jednak nie zatrzymało ją w drodze na polski finał i miejmy nadzieję, że nic nie zatrzyma jej w walce o tytuł Mistrza Świata. Teraz czekają ją przygotowania na światowy finał w Tajpej, gdzie będzie reprezentować Polskę i zmierzy się z Mistrzami z ponad 20 krajów. Zdobycie tego tytułu oznacza nie tylko uznanie na światowej scenie DJ-skiej, lecz jest również furtką do międzynarodowej kariery.

A zapowiada się, że DJ Praktyczna Pani ma na to spore szanse. „Po ostatnim światowym finale, który odbył się w lutym w Krakowie, miałem okazję wiele podróżować po całym świecie i poznawać DJ-ów z różnych miejsc. Myślę, że Polska jest zawsze o krok przed innymi krajami, ponieważ macie ogromną undergroundową scenę turntablistyczną” – komentował po zawodach aktualny Mistrz Świata - DJ Damianito z Włoch.

Wyniki Red Bull Music 3Style National Final Poland
Miejsce 1. DJ Praktyczna Pani
Miejsce 2. ex aequo - DJ Gafo i DJ Def Wave.
Miejsce 3. DJ Staszek Selektah