Jedną z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić, to napisać o Pati Young, że była tylko żoną znanego, kultowego muzyka. Oczywiście z Neilem Youngiem łączyło ich wiele (nie tylko uczucie), ale Pegi przez długie lata pokazywała, że miała własne spojrzenie, własny sposób na życie. Wiele osób twierdzi, że przez długich czas to ona była siłą napędową kariery i działalności muzycznej, którą - z wielu różnych względów - firmował jej były mąż - Neil.

Przez wiele lat Pati organizowała koncerty charytatywne. W ramach Bridge School Benefit na scenie pojawiło się wiele gwiazd, a już coroczne ogłaszanie line-upu było wydarzeniem samym w sobie. Na scenie występowali zaś, dzięki osobistemu zaangażowaniu Pati Young tacy artyści jak Bruce Springsteen, Tom Petty, Elton John, Pearl Jam, Metallica , REM, Jams Taylor, Willie Nelson, Crosby, Stills, Nash & Young i Buffalo Springfield.

Oczywiście Pegi Young grała na płytach męża (byli małżeństwem do 2014 roku) i występowała z nim na koncertach. Była niezwykle szanowaną postacią w kręgu amerykańskiego rocka. legend tej sceny, Graham Nash wspomina ją w taki sposób. "Pegi była bardzo silną kobietą pod wieloma względami, z pewnością damą, którą można podziwiać."

Wszyscy zaś, którzy byli dziećmi MTV, na pewno pamiętają ją z tego teledysku.