Poszczególne typy biletów: na pojedyncze sesje przesłuchań, karnety obejmujące wszystkie etapy konkursu czy drugi (22.10.2020 r.) i trzeci (23.10.2020 r.) koncert laureatów ‒ będzie można nabyć tego dnia w kasach Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz na stronie www.bilety.nifc.pl.

Reklama

Sprzedaż biletów na pozostałe wydarzenia konkursu - koncert inauguracyjny (2.10.2020 r.) oraz pierwszy koncert laureatów (21.10.2020 r.) zostanie uruchomiona 1 września 2020 r., zaś sprzedaż biletów na eliminacje ‒ w styczniu 2020.

Ceny biletów zaczynają się już od 20 złotych. Mimo tego, że konkurs trwa niemal trzy tygodnie, zdobycie biletów na przesłuchania i koncerty jest niezwykle trudne ‒ często nie są już dostępne w ciągu kilku godzin od uruchomienia sprzedaży.

Transmisje i nowe technologie

Wszyscy, którym nie uda się kupić biletów na Konkurs Chopinowski, będą mogli śledzić przesłuchania i koncerty za pomocą internetu – na stronie konkursu, a także na oficjalnym kanale Instytutu Fryderyka Chopina na YouTube. Po raz pierwszy transmisje będą dostępne w standardzie 4K oraz w VR wprost ze sceny.

W tym roku Instytut Chopina przygotowuje również dedykowaną konkursowi aplikację mobilną (Chopin Competition), aplikację smart TV oraz portal internetowy (chopin2020.pl), na którym będą dostępne wszystkie najważniejsze informacje dot. XVIII odsłony konkursu.