W środę w Hackney Empire Theatre w Londynie Mick Jagger, Keith Richards i Ronnie Wood ogłosili, że "Hackney Diamonds" ukaże się 20 października. Będzie to pierwsza studyjna płyta brytyjskiej grupy od "Blue and Lonesome" z 2016 roku, która jednak w całości składała się z coverów bluesowych standardów.

Reklama

Pierwszy autorski album od 18 lat

Poprzednią płytą z własnym materiałem była "A Bigger Bang" z 2005 roku. Od tego czasu zespół prezentował pojedyncze własne nowe utwory tylko na singlach, na kompilacjach i przy okazji reedycji poprzednich płyt.

Reklama

Pierwszy album bez Charliego Wattsa

"Hackney Diamonds" będzie też pierwszym albumem The Rolling Stones nagranym bez zmarłego w 2021 roku perkusisty Charliego Wattsa, choć dwa z 12 utworów - "Live by the Sword" and "Mess It Up" - zostały nagrane jeszcze przed jego śmiercią. W nagrywaniu jednego utworu wziął udział za to basista Bill Wyman, który z zespołu odszedł w 1993 r. Innymi gośćmi na płycie są Paul McCartney, Elton John, Steve Wonder i Lady Gaga.

Najlepszy singiel od 40 lat

Wraz z zapowiedzią "Hackney Diamonds" zaprezentowano promujący płytę singiel "Angry", który w brytyjskich gazetach zbiera bardzo dobre oceny. "Daily Telegraph" dał mu maksymalną notę pięciu gwiazdek i napisał, że to najlepszy singiel zespołu od czterech dekad, od "Start Me Up". Taką samą notę i podobną ocenę - że to najlepszy singiel od dekad - zamieścił dziennik "i". "The Guardian" przyznał mu cztery gwiazdki na pięć, a recenzent "The Timesa", który miał możliwość wysłuchania "Hackney Diamonds" w całości, napisał wręcz, że to "bez wątpienia najlepsza płyta Stonesów od Some Girls z 1978 roku".

W teledysku do "Angry" wystąpiła Sydney Sweeney, gwiazda seriali "Euforia" i "Biały Lotos" oraz filmu "Reality", który wciąż można oglądać w polskich kinach.

Trwa ładowanie wpisu

Z Londynu Bartłomiej Niedziński