Numer zapowiada zestaw "Etiuda zimowa", który w sprzedaży pojawi się 13 listopada 2015 roku. "Do świąt" to ostatni utwór na krążku. – Jest ostatni – choć w pewnym sensie jest pierwszy – tłumaczy frontman, Igor Herbut. – Jest dla nas ważny. Jest w nim dużo ciszy, a cisza to część muzyki. Nie usłyszycie na nim żadnych instrumentów poza fortepianem i głosem... Ale one tam są. Czujecie?

Reklama

– "Do świąt" jest prologiem, zapowiada to, co się wydarzy. Jest dla nas jak te 5 sekund, kiedy spada na Ciebie pierwszy płatek śniegu w roku. Kiedy jeszcze się zastanawiasz, czy Ci się przywidziało czy to już on. Posłuchajcie, zobaczcie. Trzymajcie się ciepło, byle do świąt, kochani – mówi Igor Herbut.

Trwa ładowanie wpisu

Na "Etiudzie zimowej" znalazło się 11 utworów, w tym kolędy i pastorałki w czterech językach: po polsku, łemkowsku, białorusku i ukraińsku oraz autorskie kompozycje zespołu. Materiał został zarejestrowany w warszawskim studiu Black Kiss Records, a za produkcję i aranże odpowiada zespół w składzie: Igor Herbut (wokal), Piotr Kołacz (bas), Piotrek "Rubens" Rubik (gitary), Piotr Walicki (instrumenty klawiszowe) i Tomasz "Harry" Waldowski (perkusja). Grupa będzie promować materiał na żywo – 28 listopada w łódzkiej Wytwórni a dzień później w klubie Stodoła w Warszawie.

Drugi album grupy LemON, "Scarlett", ukazał się 24 listopada 2014 roku.