W ubiegłym miesiącu Billie Eilish otrzymała 7 nominacji do Grammy. Zwycięzców poznamy 31 stycznia podczas gali, która odbędzie się w Los Angeles. Eilish jest najmłodszą artystką dwukrotnie nominowaną w głównych kategoriach - Nagranie roku, Album roku, Piosenka Roku, Najlepszy wokalny album pop oraz Najlepsze solowe popowe wykonanie.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Eilish została również nominowana za reżyserię teledysku „Happier Than Ever”. Ponadto, może otrzymać nagrodę w kategorii Najlepszy muzyczny film za „Happier Than Ever: A Love Letter To Los Angeles”.

Dobra passa Billie nie mija. W tym miesiącu razem z bratem Finneasem została nagrodzona przez „Variety” za piosenkę „No Time To Die” do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie. Za ten sam utwór rodzeństwo zostało wyróżnione podczas Hollywood Music In Media Awards.

Wydany w lipcu 2021 roku album „Happier Than Ever” zanotował rewelacyjny debiut na listach sprzedaży na całym świecie, także w Polsce. Płyta z miejsca trafiła na najwyższą pozycję zestawień w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Austrii, Danii, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Irlandii oraz Nowej Zelandii. W USA „Happier Than Ever” zanotowało najlepszy debiut winylowy od 30 lat.