Informację przekazał producent Jeffrey "J. Dub" Walker, który pracował z artystką przy jej imiennym krążku z 2001 roku. Podczas sesji powstało nagranie "Steady Ground", które jednak nigdy nie zostało oficjalnie opublikowane. – To był pierwszy singel po "Rock the Boat", ale mój inżynier, który zajmował się miksami zgubił gdzieś wokale – wyjaśnia Walker. – Wokale, które usłyszycie to więc demo. Ostateczna wersja została wykasowana i dlatego wtedy nie trafiła na płytę. Wspomniany numer już wcześniej wyciekł do sieci...

Reklama

http://youtu.be/MoqiEeZAOuA

Walker dodał, że piosenka trafi na nowy album Aaliyah, nie zdradził jednak żadnych innych informacji na temat rzekomego dzieła.

Przypomnijmy, że Aaliyah w sierpniu 2001 roku zakończyła zdjęcia do teledysku i wracała z wysp Bahama na Florydę. Wraz z ósemką innych pasażerów samolotu zginęła wówczas w kraksie Cessny. W czasie dochodzenia orzeczono, iż maszyna była przeładowana, a sekcja pilota wykazała, że był pod wpływem alkoholu i kokainy. Na jej dorobek składają się płyty "Age Ain't Nothing but a Number" (1994), "One in a Million" (1996) i "Aaliyah" (2001).