Jaki będzie album "Follow You"? – To manifest niezależności i wolności – przekonuje wydawca. – A przy tym zbiór piosenek, od których już po pierwszym przesłuchaniu nie sposób się uwolnić.

Reklama

Producentem materiału został Victor Davies, znany w Polsce m.in. ze współpracy z Marylą Rodowicz i Smolikiem. Dzieło wypełni bogaty wachlarz brzmień i gatunków od popowych ballad lat 50., przez muzykę country, po soul, a nawet rockowe uderzenie. – Kto powiedział, że na płycie trzeba się ograniczać do jednego stylu? – żartuje Mika Urbaniak. – Nie mogę zastanawiać się nad tym, czy spełniam czyjeś oczekiwania, bo na dłuższą metę najbardziej opłacalne jest inwestowanie w swój artystyczny rozwój, podejmowanie ryzyka, zaskakiwanie słuchacza. Mam taką naturę, że jeśli ktoś czegoś ode mnie oczekuje, ja natychmiast robię coś dokładnie odwrotnego. Nie chcę się dać zaszufladkować.

Córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka zadebiutowała wydaną w 2009 roku płytą "Closer", która zostałą nagrodzona Fryderykiem w kategorii album roku pop.