Dzieło zatytułowane "Kaas Chante Piaf" powstało w hołdzie dla autorki przeboju "Milord". Sesja odbywała się w Londynie. W nagraniach uczestniczyła Royal Philharmonic Orchestra pod dyrekcją Abla Korzeniowskiego. On też odpowiadał za aranżacje i produkcję.

Reklama

– Chciałam pokazać, że w repertuarze Piaf znalazło się mnóstwo niedocenionych numerów – wyjaśnia Patricia Kaas, a Abel Korzeniowski dyryguje. W ten sposób na krążku, poza doskonale znanymi "L'hymne a l'amour", "La vie en rose" czy "Non, je ne regrette rien", znalazły się "Avec ce soleil" czy "C'est un gars".

Longplay pojawi się w sprzedaży 5 listopada, natomiast w przyszłym roku piosenki z wydawnictwa będzie można usłyszeć na żywo. Patricia Kaas wystąpi 23 kwietnia w Sali Kongresowej w Warszawie oraz dzień później we wrocławskiej Hali Stulecia. Tournée otwiera występ w Royal Albert Hall w Londynie.

Abel Korzeniowski był dwukrotnie nominowany do Złotych Globów – za wspomniany obraz "W.E." w reżyserii Madonny oraz dramat "Samotny mężczyzna" Toma Forda.