Lauryn Hill wielokrotnie zapowiadała swój powrót, jednak poza sporadycznymi występami oraz pojedynczymi piosenkami nie udało jej się zagościć w branży muzycznej na dłużej. Tym razem wokalistka połączyła siły z amerykańskim raperem Nasem, z którym wyruszy we wspólną trasę koncertową "Life Is Good/Black Rage". Nazwa tournee nawiązuje do płyty Nasa "Life Is Good" wydanej w czerwcu tego roku oraz najnowszego nagrania Hill, które ukaże się lada dzień. Według opisu na stronie internetowej artystki, jej piosenka poruszy temat skutków pochodnych niesprawiedliwości i nadużyć na tle rasowym. – Jako artystka zwracam swojej publiczności uwagę na rzeczy najistotniejsze – powiedziała 37-letnia Lauryn Hill w typowym dla siebie tonie moralizatorskim.

Reklama

Lauryn Hill i Nas pracowali ze sobą już wcześniej – w 1996 r. Nagrali wspólnie utwór "If I Ruled The World", który stał się hitem.

Lauryn Hill pochodzi z New Jersey. W szkole średniej założyła wraz z kolegą Prakazelem Michaelem i jego kuzynem Wyclefem Jeanem zespół The Fugges. Zanim trio wydało pierwszą płytę, Lauryn Hill wystąpiła w serialu "As The World Turns" oraz w filmie "Zakonnica w przebraniu 2" u boku Whoopi Goldberg. Międzynarodową sławę i uznanie przyniosła The Fugees ich druga i zarazem ostatnia płyta "The Score". Po jej wydaniu i serii koncertów promocyjnych zespół przestał istnieć a jego członkowie rozpoczęli kariery solowe.

Debiut solowy Lauryn Hill pt. "The Miseducation Of Lauryn Hill" z 1998 r. został entuzjastycznie przyjęty przez prasę muzyczną i słuchaczy. Album rozszedł się w 19 milionach egzemplarzy i zdobył 5 nagród Grammy, czyniąc Lauryn pierwszą kobietą, która dostąpiła tego zaszczytu. Kolejna, nagrana na żywo w 2002 r. akustyczna płyta "Unplugged 2.0" nie odniosła sukcesu i wokalistka oddała się życiu rodzinnemu. Lauryn Hill ma pięcioro dzieci, których ojcem jest syn Boba Marleya, Rohanem oraz jedno z innego związku. W czerwcu 2012 r. Artystka wystąpiła w Warszawie w ramach Orange Warsaw Festival.