Album "Superunknown" ukazał się 8 marca 1994 roku i dotarł do miejsca pierwszego listy Billboard. Płyta pięciokrotnie pokryła się platyną, a na całym świecie znalazła 9 milionów nabywców.

Reklama

"Superunknown" nie tylko zmienił losy zespołu Soundgarden, ale również stał się jednym z najważniejszych albumów w historii muzyki.

Z okazji jubileuszu do sklepów trafia m.in. Deluxe Edition (2-płytowe wydawnictwo zawierające zremasterowany album oraz demo, nagrania z prób, numery ze stron B singli) oraz Super Deluxe Edition (5-płytowe wydawnictwo, które oprócz wszystkiego co zawiera wersja deluxe, posiadać będzie również Blu-ray Audio 5.1 Surround Sound, wszystko będzie zapakowane w twarde tekturowe pudełko z trójwymiarową okładką, dodatkowo w boksie znajdą się nigdy wcześniej niepublikowane fotografie zespołu autorstwa Kevina Westerberga oraz 2-płytowe wydawnictwo winylowe z oryginalnymi, zremasterowanymi 16 utworami).

Ostatni longplay Soundgarden "King Animal" trafił do sprzedaży w listopadzie 2012 roku. Przypomnijmy, że kapela będzie gwiazdą Life Festival Oświęcim, który odbędzie się w dniach 25-28 czerwca.