Płyta zatytułowana "Love, Fear and the Time Machine" ukaże się 4 września 2015 nakładem wytwórni Inside Out Music oraz Mystic Production. Projektem okładki zajął się długoletni współpracownik bandu Travis Smith Seempieces z Illustration & Design (Katatonia, Opeth, itp.).

Reklama

– Na tym krążku chciałem połączyć nurty lat 70. i 80. – komentuje wokalista zespołu Mariusz Duda. – Lata 80. to był okres, w którym muzycznie dorastałem. Nasze brzmienie nie przypomina już dźwięków retro z lat 70., poszliśmy do przodu, w pewnym sensie zburzyliśmy nasze wcześniejsze założenia i zbudowaliśmy nowe. Pomimo dużej dawki melancholii i nostalgii, widać nową przestrzeń, utwory są skomponowane bardziej płynnie, a jednocześnie jeszcze nigdy nie były tak zwięzłe i treściwe. Piosenki z płyty "Love, Fear and the Time Machine" opowiadają o transformacji. O podejmowaniu ważnych, czasami zmieniających całe życie decyzji, które w pewnym momencie każdy z nas musi podjąć. Co się z nami dzieje, gdy już nadchodzi ten moment decyzji? Z jednej strony jesteśmy podekscytowani następującą zmianą, czujemy się wolni, wyzwoleni, jednak z drugiej strony boimy się nieznanego, obawiamy się tego, co może nam się przytrafić. W naszych głowach przewijamy nasze życie do tyłu i do przodu. To wszystko dzieje się, gdy musimy podjąć ważną decyzję. Pierwszy utwór na płycie zatytułowaliśmy "Lost" ("Zagubiony"), ostatni "Found" ("Odnaleziony"). Jeśli czasem pogubimy się w naszym własnym życiu, oznacza to, że musimy przez coś przejść, tylko po to, żeby odnaleźć po tej drugiej stronie, by się odrodzić jako ktoś lepszy i bardziej wartościowy. Chciałbym, aby ten album stał się kiedyś waszym najlepszym przyjacielem.

Oto tracklista:
"Lost (Why Should I Be Frightened By a Haty)"
"Under the Pillow"
"j#cAddicted"
"Caterpillar and the Barbed Wire"
"Saturate Me"
"Afloat"
"Discard Your Fear"
"Towards the Blue Horizon"
"Time Travellers"
"Found (The Unexpected Flaw of Searching)"

Riverside pracuje również nad bonusowym krążkiem zatytułowanym "Day Session", który będzie jaśniejszym odpowiednikiem wydania "Night Session" dołączonym przez grupę do poprzedniego albumu "Shire Of New Generation Slaves" (styczeń 2013).