Trzydziesty siódmy album Dylana, który jest uważany za jedną z najważniejszych postaci światowej muzyki popularnej ostatnich pięciu dekad, zawiera utwory przygotowane przez muzyka w ciągu ostatniego roku tj. od wydania albumu "Tempest" (Burza) uznanego przez krytyków, jak się okazało – mylnie, za pożegnanie kompozytora ze sceną muzyczną.

Reklama

Zgodnie z informacjami podanymi przez Boba Dylana na Twitterze i na Facebooku zamierza on też dać 30 koncertów w USA i 15 w Japonii. Najprawdopodobniej w programie znajdą się utwory z nowej płyty. W koncertach będzie mu towarzyszyć znana gwiazda muzyki soul i bluesa Mavis Staples.

Bob Dylan (Robert Allen Zimmerman) swój oryginalny styl oparł na wielu gatunkach muzycznych od amerykańskiego folku i country bluesa, przez muzykę gospel, a także jazz, swing, rock and roll i rockabilly do angielskiej, szkockiej oraz irlandzkiej muzyki folkowej. Jest twórcą kultowych songów uznawanych za hymny pokolenia: "Blowin' in the Wind", "Like a Rolling Stone" i protest songów: "The Times They Are a-Changin'" oraz "Hurricane". Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana (Grammy, Oscar, Nagroda Pulitzera). Był kilkakrotnie wymieniany jako kandydat do literackiej Nagrody Nobla. Artysta trzykrotnie występował w Polsce: w 1994 , w 2008 i w 2014 roku, kiedy to był główną gwiazdą Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty koło Słupska.

Reklama