– Czekałam na moment, w którym będę gotowa. Sama nie wiedziałam, kiedy to nadejdzie – mówi Reni Jusis o swojej długiej nieobecności na scenie w wywiadzie dla cgm.pl. Zamilkła w 2009 roku, skupiając się na rodzinie. Przez ostatnie lata znana była bardziej jako "eko-mama" dwójki dzieci niż gwiazda polskiej sceny. Teraz na nią wraca.

Reklama

Siódmy w karierze album Reni Jusis ukaże się 15 kwietnia 2016 roku. To efekt współpracy z trójmiejskim producentem tworzącym pod pseudonimem Stendek. – Wyjątkowe brzmienie płyty "Bang!" zawdzięczam Stendekowi – mówi sama artystka. – Jego podejście do harmonii, warsztat, niepoparty muzyczną edukacją (Stendek jest absolwentem gdańskiej ASP na wydziale malarstwa) zawładnęło moją muzyczną wyobraźnią na dobre i zmotywowało wreszcie do stworzenia nowego albumu. Cały materiał powstał bardzo szybko, spontanicznie, w niecałe pół roku.

Gościnnie na "Bang!" pojawiają się M.Bunio.S (Dick4Dick) oraz Kuba Karaś (The Dumplings). Zestaw promuje singel "Bejbi Siter", do którego teledysk przygotowała krakowska grupa H D S C V M.

Reklama

Oto tracklista płyty "Bang!":
"Zostaw wiadomość"
"Bejbi siter"
"Kęs"
"Sztorm"
"Koniec końców"
"Po kolana w mule"
"Y&aY"
"Bilet wstępu"
"Delta"
"Zombi świat"
"Na skróty tęczą"


Nowy materiał Reni, przy wsparciu Stendeka (elektronika) i Frodo (perkusja), będzie prezentować na koncertach. Harmonogram pierwszych występów przedstawia się następująco:
15.04 – Miłość, Warszawa
16.04 – Sfinks700, Sopot
23.04 – Blue Note, Poznań (Podczas TBA Music Showcase na festiwalu Enea Spring Break).