– DAAB założyliśmy w 1983 roku (wraz z Darkiem, Arturem i nieobecnym już Piotrem) – wspomina Andrzej Zeńczewski. – Jest to nasz trzeci materiał zrealizowany w studiu, ale pierwszy, który ukazał się w 1992 roku na CD, w porównaniu do kasety i płyty – opracowany i nagrany na nowo. Dziś po raz pierwszy ten materiał ukazuje się także na winylu.

Reklama

Winylowej reedycji doczekała się też "Ya Hozna" – debiutancka płyta Renaty Przemyk. Słychać na niej fascynacje twórczością takich artystów jak Tom Waits czy Frank Zappa ("Ya Hozna" to tytuł jednego z utworów Zappy). Wyraziste teksty i kompozycje Sławomira Wolskiego, a nade wszystko niezwykły talent wokalno – interpretacyjny Renaty, to wszystko sprawiło, że do dziś to jedna z popularniejszych płyt wydanych, jeszcze na winylu, na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia.

W nowej wersji na rynek wracają również "Przedmieścia" – druga płyta w repertuarze Wilków, która w 1993 roku w ciągu pierwszego tygodnia sprzedała się 100 tysięcy nośników.

Reklama

"Kocham cię" to z kolei jedna z najpopularniejszych (sprzedano ponad 150 tysięcy egzemplarzy) i najlepszych (ponieważ nigdy wcześniej ani później grupa nie miała tak komfortowych warunków pracy) płyt w dyskografii zespołu Chłopcy z Placu Broni. Bogdan Łyszkiewicz do współpracy zaprosił: Jana Borysewicza, Johna Portera, Konstantego Joriadisa i Wojciecha Morawskiego oraz duet skrzypcowy: Halina Jarczyk i Andrzej Bosak. Dziś album "Kocham cię" pozostaje jedną z ważniejszych płyt lat dziewięćdziesiątych i warto przypomnieć sobie dawną miłość po raz pierwszy w wersji winylowej (premiera kasety i CD miała miejsce w 1993 roku).