Mietall Waluś, lider zespołu Negatyw, współtwórca piosenek na kultowej płycie „Uwaga jedzie tramwaj” Lenny Valentino znany też z projektów Penny Lane i współtworzonego z Muńkiem Staszczykiem Warsaw Bombs 20 listopada wydaje podwójną płytę zatytułowaną „Dwie dekady”. Album będzie zawierał 20 wybranych utworów, które powstały na przestrzeni 20-letniej aktywności artystycznej Mietalla. Wszystkie utwory zostały zarejestrowane na nowo, niektóre zostały również na nowo zaaranżowane.

- Oba krążki wydawnictwa subtelnie się od siebie różnią – mówi Mietall. – Jeden zawiera nieco bardziej mocniejsze i rock`n`rolowe utwory, druga płyta pokazuje mnie z tej spokojniejszej strony: bardziej nostalgiczne, wyciszonej, może nieco "poschizowanej". W ten sposób, w jednym dwupłytowym wydawnictwie zawieram trafne podsumowanie mojej nieco rozproszonej w różnych projektach, ale zawsze bardzo dla mnie samego charakterystycznej twórczości. To muzyczna podróż przez różne okresy mojego życia, ale także rozwoju niezwykłej fali polskiego rocka, która gdzieś tam kiedyś wypłynęła z legendarnych Mysłowic, z których pochodzę – dodaje.

Na płycie znajdą się także dwa utwory premierowe: „Nigdy nie chciałem twym kumplem być" oraz „Potrzebuję rewolucji”. Ten drugi został nagrany w kultowym studio Abbey Road w Londynie, gdzie nagrywali najwięksi światowi muzycy, jak choćby: The Beatles, Pink Floyd czy Freddy Mercury. Mietall Waluś jest pierwszym polskim muzykiem alternatywnym, któremu pozwolono do Abbey Road wejść z kamerami - nagrano tam specjalny wywiad oraz dokument. Singiel „Potrzebuję rewolucji" zostanie wydany w formie unikatowego 7-calowego winyla. Powstał do niego także teledysk. Premiera singla odbędzie się 10 listopada, na dziesięć dni przed premierą płyty „Dwie dekady".