Gwiazda przygotowała autorskie opracowania nagrań wokalisty i jego zespołu Republika.- Jest to jej osobiste "tribute to", ponieważ Grzegorz Ciechowski był artystycznym mentorem Kasi - czytamy w notce wydawcy. Piosenkarka postanowiła zagrać taki koncert i wydać taki album, ze względu na ogromny wkład Ciechowskiego w jej karierę.

Reklama

Był on producentem jej pierwszej płyty i przez ostatnie lata inspirował tekstami piosenek. Towarzyszące longplayowi DVD zawiera "making of" z przygotowań do koncertu, wywiady z muzykami oraz fragmenty koncertu. Znalazły się tu również archiwalne materiały z Grzegorzem Ciechowskim.

Oto tracklista: CD: "Republika" "Obcy astronom" "Kombinat" "Nieustanne tango" "Telefony" "Reinkarnacje" "Tak... Tak... To Ja" "Tak długo czekam (Ciało)" "Nie pytaj o Polskę" "Moja krew" DVD" "Moja krew" (making of z przygotowań oraz koncertu Kowalska - Ciechowski) "Reinkarnacje" (występ ze studia im. A. Osieckiej) "Nieustanne Tango" (występ ze studia im. A. Osieckiej) Film z sesji zdjęciowej Galeria zdjęć Ostatni longplay Kowalskiej, "Antepenultimate", ukazał się w listopadzie 2008 roku. Grzegorz Ciechowski zmarł 22 grudnia 2001 roku.