Noel podczas niedawnej konferencji wyznał, że jeden z ostatnich koncertów Oasis, na V Festival w sierpniu 2009 roku, nie odbył się, gdyż Liam miał kaca. Były lider grupy dodał także, że zespół się rozpadł, ponieważ frontman chciał promować swoją linię odzieży Pretty Green podczas trasy.

Reklama

Liam postanowił skierować sprawę do sądu, gdyż uznał, że wypowiedzi brata, godzą w jego profesjonalizm. Jak zdradził, jedyne czego chce, to publiczne przeprosiny. – Prawda jest taka, że koncert nie odbył się ponieważ miałem ostre zapalenie krtani – czytamy w pozwie. – Noel był tego w pełni świadomy, bo taką diagnozę wystawił lekarz. Noel skłamał też, mówiąc, że rozpad Oasis poprzedziła wielka kłótnia, o to, że chciałem reklamować Pretty Green na koncertach. W rzeczywistości nigdy nie było między nami rozmowy na ten temat.

Do wersji młodszego z Gallagherów, przychyla się także były basista Oasis, Andy Bell. - To, co opowiedział Noel to bzdury – tłumaczy. – Nie wiem czemu to zrobił, może myśli, że to prawda. Nie mam pojęcia, co mu chodzi po głowie. Ale znam go, więc niczym mnie nie zaskoczył. Bell dodał też, że fani mają prawo wysnuć własne wnioski, jednak to, że większość kapeli dalej kontynuuje działalność pod inną nazwą, z tym samym managementem i ekipą, powinno dawać do myślenia. Po odejściu Noela, Liam wraz z pozostałymi członkami Oasis założył formację Beady Eye. Jej debiutancki longplay "Different Gear, Still Speeding", ukazał się 28 lutego. 17 października do sprzedaży trafi solowa płyta Noela, "High Flying Birds".