My tego poczucia humoru nie rozumiemy, bo która z zagranicznych gwiazd festiwalu jest faktycznie "gwiazdą"? Nazwy wykonawców brzmią tajemniczo jak określenia obiektów w gwiazdozbiorze Oriona: Agnes, Gathania, Lagaylia, Marius, Neo... Ezgotyczny zestaw uzupełnią wykonawcy zagraniczni znani tylko w Polsce: Danzel i In-grid. Oboje podbijają wszelkie wakacyjne festyny od słupskiego Dnia Ryby po Święto Ziemniaka w Mońkach.

W pierwszy dzień festiwalu (7 sierpnia) o statuetkę Polskiego Hitu Lata 2009 będą walczyć rodzimi wykonawcy. Zestaw iście festiwalowy: Iwona Wegrowska, Kasia Kowalska, Łukasz Zagrobelny, Mrozu, Natalia Lesz, grający na wszystkich festiwalach Pectus i PIN oraz "mega gwiazdy" Piotr Rubik i król dance'owych parkietów Stachursky.

Gwiazdami wśród gwiazd będą Doda, Schiller i September. Festiwal zakończy niedzielny jubileusz - 35-lecia pracy artystycznej Budki Suflera. Na scenie pojawią się m.in.: Izabela Trojanowska, Urszula oraz Eric Burdon, wokalista grupy The Animals. Gościem specjalnym gościa specjalnego, czyli Izabeli Trojanowskiej będzie Candy Girl, autorka utworu o wiele mówiącym tytule "Yeah!". Zobaczcie teledysk do tej piosenki, a odechce się Wam wyjazdu do Sopotu, no chyba że na molo.

p

Ktoś już dawno powiedział: Tylko dance ma sens!