"This Is It" miało być legendarnym powrotem gwiazdy popu na scenę od czasów trasy z 1997 HIStory World. Zaplanowano aż 50 koncertów, które miały się odbyć w Londynie pomiędzy czerwcem 2009, a marcem 2010. Król popu zmarł kilka tygodni przed rozpoczęciem serii występów.

Reklama

Jednak giermkowie władcy podnieśli się szybko i kreatywnie: 100 godzin zarejestrowanych fragmentów prób nie poszło na marne. Zmontowane w film dokumentalny kulisy londyńskich show przeplatają wywiady z najbliższymi, przyjaciółmi oraz współpracownikami Jacksona.

p

Za reżyserskim kółkiem usiadł wieloletni współpracownik piosenkarza, zdobywca statuetek Emmy, twórca hitu "High School Musical", Kenny Ortega. Nie ma wątpliwości, że film będzie peanem nagrobnym na cześć gwiazdy. "Myślę, że jest wiele słów, które są w stanie opisać Michaela podczas prób i tworzenia "This is it": inspirujący, dynamiczny, szczodry, poświęcony temu co robi, kochający, posiadający siłę przewodnią, prawdziwy architekt i siła sprawcza projektu - prawdziwy mistrz swojego rzemiosła" - powiedział reżyser.

"Michael Jackson. This Is It" na ekrany wprowadzą połączone siły studiów Pictures Entertainment i Sony Music Entertainment. Premiera dokumentu planowana jest na 28 października.