Za sprawą trzech EP-ek ("The Bells Sketch", "CMYK" i "Klavierwerke") i singla z intymną wersją piosenki "Limit To Your Love" z repertuaru Feist, James Blake stał się sensacją ostatnich miesięcy, trafiając na drugie miejsce prestiżowej listy BBC Sound 2011. Jego debiutancki, imienny album trafił do sklepów 7 lutego. Artysta proponuje wyciszone, akustyczne brzmienie połączone z delikatną pulsacją basu i oszczędną elektroniką. Młody Brytyjczyk zaprezentuje się w Gdyni ostatniego dnia festiwalu.

Reklama

Muzyka Crystal Fighters jest jak paella - intensywna w smaku, bogata w dodatki i sycąca. Na ich debiutanckim albumie "Star Of Love" folk spotyka się z basową elektroniką, by za chwilę odpłynąć w klimaty balearic disco. Hiszpanie nie boją się eksperymentów. Tuż po wydaniu płyty Crystal Fighters ruszyli w trasę razem z inną gwiazdą Open'era – grupą Foals, a swoimi nieprzewidywalnymi koncertami zapracowali na miano autorów jednych z najlepszych i najbardziej energetycznych show, jakie mogą dać zespoły elektroniczne.

Impreza odbędzie się w dniach 30 czerwca – 3 lipca w Gdyni. Wcześniej udział potwierdzili m.in. Coldplay, Hurts, Primus, Pulp, M.I.A. i Foals. Ceny karnetów na nadchodzącą edycję festiwalu przedstawiają się następująco: 3 dni (1-3.07.2011): Karnet 3 dni - 310 złotych Karnet 3 dni + pole namiotowe - 350 złotych 4 dni (30.06-3.07.2011): Karnet 4 dni - 370 złotych Karnet 4 dni + pole namiotowe - 410 złotych.